درخواست تحصیل در کانادا

درخواست تحصیل در کانادا

چگونه می توانیم برای تحصیل در دانشگاههای کانادا اقدام کنیم؟ روند کار چیست؟ در این مطلب قصد داریم راهنمای گام به گام و کاملی را در اختیار شما قرار دهیم.

کانادا اغلب جز مقاصد تحصیلی مطلوب در میان کشورهای جهان شناخته می شود، که این موضوع با وجود دانشگاه ها و کالج های با کیفیت بالا و سبک زندگی دانشجویی عالی ارائه شده در این کشور جای تعجب ندارد. اگر به دانشگاه های کانادایی توجه کرده باشید ، انجام کامل و صحیح روند درخواست تحصیل بسیار مهم است، ما در این مطلب جزئیات آنچه را که برای درخواست و ادامه تحصیل در این کشور باید انجام دهید ، بررسی کرده ایم.

پژوهش

 لازم است اطمینان حاصل کنید که شرایط ورود به دانشگاه و دوره مورد نظر را دارید که شامل عناصری مانند سطح مهارت زبان انگلیسی ، نمرات و دروس پیش نیاز است. به عنوان بخشی از برنامه ریزی خود ، باید قوانین و مقررات درخواست برای اجازه تحصیل را در نظر بگیرید. در حالت کلی بهتر است که حداقل یک سال قبل برنامه ریزی خود را شروع کرده باشید تا زمان کافی برای ثبت درخواست و به روز رسانی تمام اسناد و مدارک خود داشته باشید.

بررسی اجمالی برنامه

 

در کانادا ، باید مستقیماً به دانشگاه مورد نظر خود مراجعه کنید. دانستن اینکه در چه رشته ای می خواهید تحصیل کنید قبل از اقدام به تحصیل ضروری است ، اگرچه بعداً در طول دوره تحصیل می توانید در برخی موارد خاص رشته تحصیلی خود را تغییر دهید. در کانادا هیچ سیستم برنامه واسطه ای یا مرکزی وجود ندارد. با این وجود ، در هر منطقه و استان در کانادا ، ممکن است شما یک سیستم استانی مرکزی پیدا کنید که برنامه هایی را برای دانشگاه ها بپذیرد ، مانند OUAC (مرکز کاربردی دانشگاه انتاریو) همچنین باید اطمینان حاصل کنید که موسسه ای که انتخاب کرده اید دارای اعتبار مربوطه هست که در کانادا به عنوان موسسه آموزشی تعیین شده شناخته می شود. فقط برخی از موسسات با این مهر تأیید قادر به پذیرش دانشجویان بین المللی هستند.

مهارت زبانی

موسسات کانادایی از شما به عنوان یک دانشجوی بین المللی خواستار ارائه مدارکی در مورد مهارت زبان انگلیسی هستند.  البته برخی از برنامه ها و موسسات ممکن است در حداقل استانداردهای مورد نیاز متفاوت باشند اما بیشتر موسسات معمولاً گواهینامه آزمون آیلتس را ترجیح می دهند. با این حال ، TOEFL و PTE نیز پذیرفته می شود. در کانادا به عنوان یک کشور دوزبانه ، همچنین می توانید مدارکی در زمینه مهارت فرانسه خود در صورت ادامه تحصیل در این زبان ارائه دهید. آزمون های پذیرفته شده شامل TCF ، DALF ، DELF  است ، اما بیشتر موسسات آزمون TCF را ترجیح می دهند.

درخواست کردن

هنگامی که دانشگاه های مورد نظر خود را لیست کردید و مدارک مورد نیاز را آماده کردید، وقت آن است که درخواست خود را ثبت کنید. اکثر برنامه ها نیاز به پرداخت هزینه غیر قابل استرداد بین ۵۰ تا ۱۵۰ CAD دارند. بسته به ملیت، ممکن است شما مجبور شوید تحت معاینه پزشکی توسط یک متخصص پزشکی مجاز قرار بگیرید تا نشان دهید که از سلامتی کافی برخوردار هستید ، گرچه این کار معمولاً ضروری نیست.

همیشه وقت بگذارید تا برنامه خود را با دقت بخوانید و تمام اطلاعات لازم را در آن بگنجانید. سعی کنید از قبل که ایده آلترین زمان اکتبر سال قبل است برای دریافت ویزای تحصیلی اقدام کنید. تاریخ پایان برنامه ها بسته به برنامه و دانشگاه معمولاً در ژانویه یا فوریه است.  شروع به موقع کارها به این معنی است که وقت بیشتری برای مرتب کردن مدارک و فراهم آوردن بودجه مورد نیاز خواهید داشت. این امر به ویژه از آنجا اهمیت دارد که دولت کانادا از شما می خواهد که بتوانید ثابت کنید که از پشتوانه مالی یا بودجه لازم برای تحصیل در این کشور برخوردار هستید.

اگر دانشگاه مورد نظر شما به خط مشی ‘پذیرش دائمی’ پایبند باشد ، در این صورت به محض دریافت درخواست شما آن را ارزیابی می کند و کمی پس از درخواست شما پاسخ می دهد. اما در مواردی که موسسه ای از سیستم “پذیرش رقابتی” پیروی کند ، باید منتظر بمانید تا دانشگاه درخواست شما را ارزیابی کند که معمولا باید حدود هفت هفته منتظر بمانید تا نتیجه درخواست شما از سوی دانشگاه اعلام شود.

اجازه تحصیل

 

اگر درخواست شما موفقیت آمیز باشد ، از دانشگاه پیشنهادی دریافت خواهید کرد. پس از ارائه این پیشنهاد ، می توانید به مرحله بعدی فرایند درخواست یعنی تأمین مجوز تحصیل بروید . روند اجازه تحصیل توسط سرویس های مهاجرت کانادا و با تقاضای یک افسر انجام می شود. درخواست می تواند بصورت آنلاین یا از طریق ارائه دهنده درخواست ویزا معتبر انجام شود. برای جلوگیری از بروز هرگونه مشکل در طول مراحل ، باید نامه پذیرش دانشگاه ، گذرنامه و همچنین مدارکی درباره صلاحیت مالی خود برای تحصیل در کانادا همراه داشته باشید. در صورت اعطای اجازه تحصیل شما فقط از تاریخ شروع مجوز و نه قبل از آن می توانید به کانادا سفر کنید. پس از تأیید ، می توانید بلیط خود را رزرو کرده و برای فصل جدیدی از زندگی خود را آماده کنید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *